Zdraví

 

Jak harmonizovat ledviny a močový měchýř 

Aromaterapeutická koupel

Do 250 ml smetany nakapeme 2 kapky citronu, 1 kapku rozmarýnu lékařského, 1 kapku skořice. Tuto směs přidáme do vany plné teplé vody.

Citronová šťáva

Citron, který očišťuje celý organismus od toxinů a pomocí moči je napomáhá dostat z těla ven. Každé ráno je dobré používat 1 lžíci olivového oleje a šťávu vymačkanou z půlky citronu alespoň do  1dcl vody

Řebříček

Časté pití čaje z řebříčku obecného.

Červená řepa

 Konzumace červené řepy, buď jako vymačkanou šťávu (nechat několik hodin uležet) nebo jako součást stravy. Od své babičky používám recept, kdy rozvařím červenou řepu až do formy hodně řídké kaše a pojídám/popíjím ji každý den. Pročišťuje ledviny a uvolňuje písek z ledvin

Brusinky

Jako prevence proti zánětům močových cest jsou vynikající brusinky. Konzumace brusinek čerstvých, sušených nebo jako kompot.

Červená řepa
 
 Konzumace červené řepy, buď jako vymačkanou šťávu (nechat několik hodin uležet) nebo jako součást stravy. Od své babičky používám recept, kdy rozvařím červenou řepu až do formy hodně řídké kaše a pojídám/popíjím ji každý den. Pročišťuje ledviny a uvolňuje písek z ledvin

 

 

Ostropestřec zregeneruje játra

květenství ostropestřece mariánského a tinktura přpravená z jeho plodů


Blahodárný sylimarin

V semenech, přesněji plodech ostropestřece se nachází komplex účinných látek zvaný sylimarin, sestávající především ze silic a flavolinganových sloučenin. Tento komplex prokazatelně posiluje a regeneruje játra. Zvyšuje také produkci glutathionu, látky, která je nezbytná při detoxikačních procesech, které v játrech probíhají. Ostropestřec má také antioxidační účinky, ještě silnější, než proslulé vitamíny C a E.

  • pomáhá při poruchách trávení
  • zvyšuje vylučování žluči
  • posiluje imunitní systém
  • působí jako silný antioxidant
  • tlumí záněty a alergie
  • snižuje horečku
  • pomáhá při bolestech hlavy
  • zevně se užívá na hemeroidy, bércové vředy a křečové žíly 
  • Zmírní průběh jaterních chorob, včetně zánětu jater, virových infekcí a cirhózy.
  • Je prospěšný při problémech se žlučovými kameny a žlučníkem.
  • Mírní projevy lupénky.
  • Podporuje celkový metabolismus.
Léčivá semena

Při ozdravné jaterní kůře je ostropestřec vhodné užívat tři týdny. Otázka je, v jaké formě, protože v nálevu ani odvaru připraveného z plodů všechny prospěšné látky dokonale nevyužijeme (což neznamená, že by neměl účinky žádné).

  • Tinktura, prášek, olej

V bylinkářstvích lze zakoupit tinktury, které jsou považovány za účinnější. Obvykle však obsahují alkohol – sice v minimálním množství, pro každého však vhodné nejsou.

Celé plody je také možné rozemlít a denně užívat jednu až dvě čajové lžičky prášku, například zamíchané do jogurtu či medu. Důležité je rozemlít vždy jen množství určené k okamžité spotřebě, tento postup tedy vyžaduje jistý čas a mlýnek nebo hmoždíř. Ovšem nerozemleté plody vydrží kvalitní velmi dlouho.

K dostání je i olej získaný z plodů, který je rovněž účinný a pro ozdravnou kůru je lze s úspěchem využít. Užívá se obvykle lžíce denně, ať už samostatně, nebo v salátu. Olej je třeba uchovávat na chladném temném místě a hlídat dobu expirace.

Očistná kúra Chcete-li maximálně využít pozitivních účinků ostropestřce, doporučuje se 3-4 týdenní intenzivní kúra, kterou opakujete několikrát do roka. Na trhu jsou k dostání čaje, tinktury, tablety i oleje. Pro běžnou detoxikační kůru postačí konzumace čaje, důležitá je však jeho správná příprava. Sylimarin je ve vodě velmi špatně rozpustný, nadrcená semena je nutno alespoň 5 minut povařit a poté 15 minut vylouhovat v horké vodě. Pouhým zalitím semen vařící vodou se neuvolní prakticky žádné prospěšné látky.

  • Jak očistit střeva

Zde jsou některé společné znaky ucpaných střev usazeninami: 
  • častá zácpa 
  • cukrovka 
  • bolest hlavy
  • narušený metabolismus 
  • narušený sluch
  • problémy se zrakem 
  • nadměrné nebo nedostatečné přibývání na váze 
  • onemocnění jater a ledvin
  • problémy s pletí, vlasy a nehty 
  • artritida 
  • některé formy rakoviny

Očista střev lněným semínkem místo snídaně po dobu 3 týdnů:

 

1. týden: 1 lžíce lněného semínka, 1 lžíce lněného oleje, 100 ml kefíru, špetka chilli

2. týden: 2 lžíce lněného semínka, 2 lžíce lněného oleje, 100 ml kefíru, špetka chilli

3. týden: 3 lžíce lněného semínka, 3 lžíce lněného oleje, 150 ml kefíru, špetka chilli  Výsledek obrázku pro obrázek lněného semínka

 

Lněné semínko je vhodné před konzumací jemně pomlít nebo alespoň zabalit do utěrky a několikrát přejet válečkem, aby prasklo a mohlo se z něj uvolnit vše důležité. To provádějte vždy přímo před konzumací, ne dopředu, neboť takto narušená semínka mají tendenci ke žluknutí. Připravte si každé ráno čerstvou porci. Konzumujte tuto blahodárnou směs každé ráno namísto snídaně a během dne se snažte vypít minimálně 2 litry čisté neperlivé a nechlazené vody. Ta vám pomůže odplavovat toxiny z těla a čistit tělo i mysl. Máte-li chuť, můžete do vody přidat i trochu kvalitního medu, ten vám udělá moc dobře.

Lněné semínko bude absorbovat a odstraňovat toxiny z našeho těla a snižovat hladinu cholesterolu v krvi.  
 

Šťáva na vyčištění tlustého střeva

Ingredience na jednu dávku:

2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy (asi 1/2 citronu) 2 polévkové lžíce javorového sirupu 1/10 čajové lžičky práškového kajenského pepře (chilli) 3 dcl vody 

Postup: Všechny suroviny spolu dobře rozmixujte. Nápoj pijte během dne co nejčastěji, nejméně však 3x denně po dobu minimálně 10 dní.

 

Jak posílit imunitu

Toto je recept na inhalační směs, která zabije dvě mouchy jednou ranou: podporuje imunitu a také člověku pomůže uvolnit se. Můžete ji použít, abyste zůstali zdraví, když jste např. v letadle obklopení mnoha lidmi, a také abyste si pořádně odpočinuli a vypořádali se s časovým posunem.

Na inhalační cestovní směs budete potřebovat (recept):

  • 5 kapek pomerančového éterického oleje (Citrus sinensis)
  • 3 kapky bergamotového éterického oleje (Citrus bergamia)
  • 3 kapky éterického oleje z cedrového dřeva (Juniperus virginiana)
  • 4 kapky éterického oleje z kadidla(Boswellia carterii)

Desatero pro imunitu

1. Aktivně se hýbejte a sportujte
Posilování fyzické kondice je předpokladem pro silný a správně fungující imunitní systém. Jednoduše řečeno: „Bude-li vaše tělo v dobré kondici, bude v kondici i váš imunitní systém". A nemusí jít hned o výkonnostní sport. Stačí začít více chodit pěšky, přestat jezdit výtahy, nebo si během víkendu dopřát dvě, tři krátké procházky. 
2. Správně a pravidelně jezte 
Výsledek obrázku pro obrázek lněného semínkaNení nic horšího, než začít den bez vydatné snídaně, do práce či školy jít bez pořádné svačiny, vynechat oběd a večer se přejíst k prasknutí. Chcete-li udělat něco pro svou linii a imunitní systém, začněte jíst bez stresu, v pravidelných intervalech, menší porce a nezapomeňte na druhou večeři. Hladovět na noc, je to nejhorší, co lze tělu v oblasti stravování provést. Nezapomeňte také na kvalitní a čerstvé suroviny, ze kterých by vaše jídla měl být připravena. 

3. Zajistěte tělu dostatek vitamínů 
Citrusové plody a kiwi, echy, luštěniny a listová zelenina, česnekkyselé zelí, jogurty a kysané mléčné výrobky - napomáhají trávení a zažívání, Čerstvé a libové BIO maso - všechny druhy masa, především pak rybí maso, Rakytník řešetlákovýKustovnice čínská - rostliny budoucnosti s vysokým obsahem vitaminů.

4. Nepodceňujte pitný režim
Pití „obyčejné" vody příznivě napomáhá tělu. Pokud do pitného režimu zařadíte zelený BIO čaj nebo bylinné čaje, rozhodně uděláte dobře. Optimální množství vypitých tekutin za den se pohybuje u dospělého člověka 2 - 3 litry.
5. Vyrazte do přírody na procházku
Aktivní pohyb na čerstvém vzduchu je k nezaplacení. Nejen že si pročistíte hlavu a příjemně odpočinete, ale také pomůžete imunitnímu systému. 

6. Otužujte se 
Vhodný způsob, jak otužovat tělo, nabízí například finská sauna anebo trendy novinka - kryosauna. Pokud nemáte žádné podobné služby k dispozici, otužujte se doma. Stačí se jednoduše začít sprchovat studenou vodou a každý den snižovat její teplotu o jeden stupeň, než se dostanete na 20° C. Ale nic se nemá přehánět. Bohatě vám postačí každý den 2 minuty pod Výsledek obrázku pro obrázek pití vodystudenou vodou.
7. Dopřejte si kvalitní spánek
Kvalitní a vydatný spánek je klíčem ke zdraví. Nedostatkem spánku tělo výrazně oslabujete a imunitní systém dostává „na frak". 
8. Zbytečně to nepřehánějte s teplotou v místnostech
Přetopené místnosti našemu imunitnímu systému nesvědčí. Teplotní rozdíl, který je mezi místnostmi a venkovním prostředím, je pro tělo opravdovým šokem. Zároveň dýchání přehřátého vzduchu vysušuje nosní sliznici, která je pak náchylnější k nákaze. Snažte se proto, aby pokojová teplota nepřesahovala 22° C (v ložnici ideálně 18° C). 
9. Mějte nohy v teple
Velmi jednoduchý způsob, jak předcházet onemocněním, je mít dolní končetiny v teple a nevystavovat je prochladnutí. V okrajových částech lidského těla, v rukou a nohách, je krevní oběh výrazně zpomalený. 
10. Relaxujte a smějte se
Podle vědeckých a lékařských výzkumů dochází při smíchu k vyplavování endorfinů (hormony štěstí) z mozku, které pozitivně působí nejen na psychický stav člověka, ale také na jeho fyzický stav a organizmus.

Zdroj:https://www.celostnimedicina.cz/11-zpusobu-jak-posilit-imunitu.htm#ixzz57GJP2jz1 

 
Výsledek obrázku pro obrázky očisty